Zdrowa Niedziela – zbadaj się!

Już w najbliższą niedzielę, 17 października w godz. 10:00 – 17:00 Robert Krawczyk Dyrektor SPZZOZ w Pruszkowie oraz Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski zaprasza na „Zdrową Niedzielę”.

W ramach akcji bezpłatnych badań, mieszkanki powiatu pruszkowskiego będą mogły wykonać mammografię, cytologię oraz przeszkolić się w zakresie samobadania piersi. Wszystkich mieszkańców powiatu zapraszamy na badanie EKG, pomiar ciśnienia oraz pomiar poziomu cukru w we krwi. W tym dniu rozpoczynają się również szczepienia przeciw grypie dla osób powyżej 65 roku życia, mieszkańców powiatu.

Akcja „Zdrowa niedziela” współorganizowana jest z Samodzielnym Publicznym Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie, którego dyrektor Robert Krawczyk udostępnia pomieszczenia i urządzenia do wykonania badań.

Na badania zapraszamy do:

Szpitala Powiatowego na Wrzesinie, ul. Armii Krajowej 2/4 w Pruszkowie, gdzie będzie wykonywana mammografia. Panie od 50 do 69 roku życia będą miały wykonane badanie bez skierowania, w ramach programu, z pozostałych grup wiekowych, ze względu na rodzaj badania (naświetlanie) muszą mieć ze sobą skierowanie lekarskie.

Przychodni specjalistycznej SPZZOZ , ul. Drzymały 19/21 w Pruszkowie, gdzie będą wykonywane:

– cytologia (wymaz pobiera przeszkolona położna),
– badanie palpacyjne piersi i nauka samobadanie (bada i szkoli położna),
– EKG,
– poziom cukru we krwi (badanie najlepiej wykonać rano na czczo lub nie wcześniej niż 8 godzin po posiłku),
– pomiar ciśnienia,
– bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla osób od 65 roku życia (
finansowane są z budżetu środków powiatu pruszkowskiego), nie jest wymagane skierowanie, do szczepienia zakwalifikuje lekarz.

Źródło: Powiat Pruszkowski.© 2021 SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ W PRUSZKOWIE.

 SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ W PRUSZKOWIE


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady  (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) SPZZOZ w Pruszkowie informuje, że:

 

1.      Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie, ul. Armii Krajowej 2/4, 05-800 Pruszków, który reprezentuje Dyrektor.

2.      W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3.      Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań SPZZOZ w Pruszkowie, zwłaszcza świadczenia usług medycznych, na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady  (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.

4.      Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych  na podstawie przepisów prawa.

5.      Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.

6.      Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie  z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.

7.      Posiada Pani/Pan  prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.

8.      Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.