Podziękowanie

Kilka słów na pożegnanie…

Po trzech latach kończy się dzisiaj moja misja kierowania SPZZOZ w Pruszkowie. To był czas istotnych zmian. Zmodernizowane zostały oddziały szpitala, dobudowaliśmy Izbę Przyjęć i rozbudowana została Przychodnia Specjalistyczna (także jej część na ul. Drzymały). Zakupiono, dzięki dotacjom Wojewody Mazowieckiego, Starostwa Powiatowego i miasta Pruszkowa nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną: cyfrowy aparat rentgenowski, mammograf, aparaty usg, aparaty holterowskie, echo serca, spirometr, nowoczesne łóżka porodowe, itd. Blok operacyjny doposażony został w niezbędne instrumentarium umożliwiające wprowadzenie innowacyjnych technik operacyjnych chirurgicznych i ginekologicznych.
Nasz Oddział Neonatologiczny obficie został obdarowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka (inkubatory, stanowiska do resuscytacji, lampy do fototerapii, aparat do echo serca, fotele do karmienia i wiele innych).
Stworzyliśmy Szkołę rodzenia działającą pod hasłem „Zostań mamą na Wrzesinie” i która cieszy się ogromnym powodzeniem, a my jesteśmy dumni, że ponad tysiąc dzieci w ciągu roku przychodzi na świat w naszym szpitalu.
Staramy się pamiętać o społeczności naszego powiatu i dla niej zorganizowaliśmy wspólnie ze Starostwem akcje profilaktyczne w ramach „Zdrowych niedziel”
Cieszę się w końcu, że sukcesem zakończyło się postępowanie przetargowe i mogłem podpisać umowę z wykonawcą największej inwestycji w historii pruszkowskiego SPZZOZ, tj. na  budowę nowego pawilonu, gdzie znajdzie miejsce nowy blok operacyjny i blok porodowy z nowoczesnym wyposażeniem i zapleczem, nowe gabinety Poradni endoskopowej, a także Zakład Diagnostyki Obrazowej, w nim oprócz aparatu RTG i mammografu, aparatów usg,  także pojawi się obiecany przez Starostwo tomograf komputerowy.
Dziękuję moim Współpracownikom – wszystkim, niezależnie od pozycji i sprawowanej funkcji, za wspaniałą pracę, za wysiłek i pomoc we wprowadzaniu zmian, które służyć mają przede wszystkim pacjentom, jakości opieki nad nimi i bezpieczeństwu leczenia.
Obejmującej stanowisko Pani Dyrektor Elżbiecie Makulskiej-Gertrudzie życzę sukcesów w zarządzaniu naszą placówką dla dobra jej Pracowników i Pacjentów.
A na koniec przesłanie napisane słowami Profesora Bartoszewskiego:
„warto być uczciwym i przyzwoitym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto…”

Tomasz Sławatyniec -Dyrektor SPZZOZ w Pruszkowie (XI.2016-X.2019)
31 października 2019 r.


© 2020 SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ W PRUSZKOWIE.

 SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ W PRUSZKOWIE


Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady  (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119 z dnia 04.05.2016 r.) SPZZOZ w Pruszkowie informuje, że:

 

1.      Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie, ul. Armii Krajowej 2/4, 05-800 Pruszków, który reprezentuje Dyrektor.

2.      W sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3.      Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji statutowych zadań SPZZOZ w Pruszkowie, zwłaszcza świadczenia usług medycznych, na podstawie przepisów prawa powszechnie obowiązującego i prawa miejscowego, zgodnie z art.6 ust.1 lit.c i e oraz art. 9 ust.2 lit.g  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady  (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r.

4.      Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych  na podstawie przepisów prawa.

5.      Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa.

6.      Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych do jej wycofania, skorzystanie  z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.

7.      Posiada Pani/Pan  prawo do przenoszenia swoich danych osobowych do wskazanych podmiotów.

8.      Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Urzędu Ochrony Danych Osobowych.